Taxonomy Manager (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Language
oc: Lenga

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Search
oc: Recercar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Export
oc: Exportar

en: Add
oc: Apondre

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Up
oc: Naut

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Down
oc: Bas

en: Close
oc: Tampar

en: Confirmation
oc: Confirmacion

en: Search options
oc: Cercar d'opcions

en: Translations
oc: Traduccions

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
oc: Una causida interdicha es estada detectada. Contactatz l'administrator del site.

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Source language
oc: Lenga d'origine

en: Parent term(s)
oc: Tèrme(s) parent(s)

en: This term belongs to a multilingual vocabulary. You can set a language for it.
oc: Aqueste tèrme fa partida d'un vocabulari multilingüe. Podètz lui definir una lenga.
