Taxonomy Manager (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Search
hi: खोज

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Parents
hi: जनक

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Move
hi: चाल

en: Add
hi: जोड़ें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Up
hi: ऊपर

en: next
hi: अगला

en: Select all
hi: सबका चयन करें

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Down
hi: नीचे

en: Close
hi: बंद करे

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hi: अमान्य विकल्प पाया गया है। कृपया साइट प्रशासक से संपर्क करें।
