Taxonomy Manager (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Search
id: Pencarian

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Parents
id: Induk

en: Export
id: Ekspor

en: Move
id: Pindah

en: Add
id: Tambah

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Up
id: Ke atas

en: next
id: selanjutnya

en: Select all
id: Pilih semua

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Down
id: Ke bawah

en: Close
id: Tutup

en: Translations
id: Terjemahan

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
id: Pilihan ilegal telah terdeteksi. Silahkan hubungi administrator situs.

en: Source language
id: Sumber bahasa
