Taxonomy menu (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Hide empty terms
hu: Üres kifejezések elrejtése

en: Display descendants
hu: Leszármazottak megjelenítése

en: Taxonomy menu
hu: Taxonómia menü

en: Select to rebuild the menu on submit.
hu: Ha ki van választva, a beküldés után a menü újraépítése megtörténik.

en: Adds links to taxonomy terms to a menu.
hu: Link hozzáadása a taxonómiakifejezéshez a menüben.

en: - Disabled -
hu: - Tiltott -

en: Rebuilding Taxonomy Menu
hu: Taxonómia menü újraépítése

en: Display number of items
hu: Elemek számámank megjelenítése

en: Hide terms with no items attached to them.
hu: Azon kifejezése elrejtése, amelyekhez nincs elem rendelve.

en: Add item for vocabulary
hu: Elem hozzáadása a szótárhoz

en: Auto expand menu items
hu: Menüelemek automatikus kibontása

en: Automatically show all menu items as expanded.
hu: Automatikusan minden menüelemet kibontva mutasson.

en: Custom name for vocabulary item
hu: Szótárelem egyedi neve

en: The Taxonomy Menu has been updated.
hu: A taxonómia menü frissült.
