Taxonomy menu (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: error
uk: помилка

en: Default
uk: Базово

en: Options
uk: Опції

en: Display descendants
uk: Показувати спадкоємців

en: Taxonomy menu
uk: Меню таксономії

en: Adds links to taxonomy terms to a menu.
uk: Додати в меню посилання на терміни таксономії.

en: Menu path type
uk: Тип шляху меню

en: Menu location
uk: Розташування меню

en: The Taxonomy Menu has been updated.
uk: Меню таксономії було успішно оновлено.

en: Add description for vocabulary
uk: Додати опис для словників

en: Add description for terms
uk: Додати опис для термінів

en: Add the term description to the term menu item.
uk: Додати опис терміна до пункту меню термінів.
