Taxonomy menu (7.x-2.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: error
tr: hata

en: Save
tr: Kaydet

en: Base path
tr: Ana yol

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: Structure options
tr: Yapı seçenekleri

en: HTML title: Use description of the taxonomy term.
tr: HTML başlığı: Sınıflandırma teriminin tanımını kullan.

en: Title will default to empty if the description of the term is not used.
tr: Eğer terimin tanımı kullanılmazsa başlık varsayılan olarak boş olacaktır.

en: Number of nodes is calculated the Drupal Core way. This is not recursive by default.
tr: Düğümlerin sayısı Drupal Çekirdeği yöntemiyle hesaplanır. Bu, varsayılan olarak özyinelemeli değildir.

en: Custom path options
tr: Özelleştirilmiş yol seçenekleri

en: Depth modifier
tr: Derinlik düzenleyicisi

en: Taxonomy menu - Custom Paths
tr: Taxonomy menu - Özelleştirilmiş Yollar

en: Enables custom paths to Taxonomy Menu.
tr: Taxonomy Menu için özelleştirilmiş yolları etkinleştirir.
