Taxonomy menu block (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Home
uk: Головна

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Depth
uk: Глибина

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Extras
uk: Додаткові

en: The block has been created.
uk: Блок було успішно створено.

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити блок "%name"?

en: Administrative title
uk: Адміністративний заголовок

en: Select a Vocabulary
uk: Оберіть словник

en: The block "%name" has been removed.
uk: Блок "%name" був видалений

en: Fixed parent
uk: Фіксований батько

en: Dynamic parent
uk: Динамічний батько

en: Select a parent
uk: Оберіть батька

en: Select a parent level
uk: Оберіть батьківський рівень

en: Add Home link
uk: Додати посилання "Головна"

en: Adds a Home-link (link to frontpage) at the beginning of the menu.
uk: Додає на початок меню посилання "Головна", що веде на головну сторінку.

en: Taxonomy Menu Block
uk: Блок меню таксономії

en: Add taxonomy menu block
uk: Додати блок меню таксономії

en: Add a new taxonomy menu block.
uk: Додати новий блок меню таксономії

en: Delete taxonomy menu block
uk: Видалити блок меню таксономії

en: Taxonomy menu block
uk: Блок меню таксономії

en: Make menu blocks out of your taxonomies
uk: Створення блоків меню з термінів таксономії

en: Display node count.
uk: Відображати число матеріалів.

en: Display number of nodes attached to each term.
uk: Відображати кількість матеріалів поруч з термінами.

en: Aggregate node count.
uk: Збирати число матеріалів.

en: Hide empty.
uk: Приховувати порожні.

en: Don't display terms with no content attached.
uk: Не відображати терміни, до яких не приєднано матеріалів.

en: No valid parent selected.
uk: Не обрано припустимого батька.
