Taxonomy menu block (7.x-1.4) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Home
ru: Главная

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Depth
ru: Глубина

en: Content type
ru: Тип материала

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: The block has been created.
ru: Блок создан.

en: Node options
ru: Настройки материала

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Select a Vocabulary
ru: Выберите словарь

en: Add Home link
ru: Добавить ссылку на главную странцу

en: Taxonomy Menu Block
ru: Блок меню таксономии

en: Add taxonomy menu block
ru: Добавить блок меню таксономии

en: Add a new taxonomy menu block.
ru: Добавить новый блок меню таксономии.

en: Display node count.
ru: Отображать количество материалов.

en: Aggregate node count.
ru: Совокупное количество материалов.

en: Hide empty.
ru: Скрыть пустые.
