Taxonomy menu form (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Description
bn: বিবরণ

en: Weight
bn: ভর

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: Provide a menu link
bn: একটি মেনুতে লিংক হিসেবে রাখুন

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
bn: কম ভরের মেনু লিংকগুলো অপেক্ষাকৃত বেশি ভরের লিংকগুলোর আগে দেখানো হবে।

en: Shown when hovering over the menu link.
bn: মেনু লিংকের ওপর মাউস কার্সর নিলে এটি দেখা যাবে।
