Taxonomy menu form (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Description
cs: Popis

en: Weight
cs: Váha

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: There was an error saving the menu link.
cs: Při ukládání odkazu menu došlo k chybě.

en: Not in menu
cs: Není v menu

en: Provide a menu link
cs: Vytvořit položku v menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
cs: Odkazy v menu s menší váhou jsou zobrazeny dříve než odkazy s větší váhou.

en: Available menus
cs: Dostupná menu

en: The menus available to place links in for this content type.
cs: Menu, do kterých lze vkládat odkazy na tento typ obsahu.

en: Default parent item
cs: Výchozí nadřazená položka

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
cs: Vyberte výchozí nadřazenou položku menu pro novou položku menu ve formuláři pro tvorbu obsahu.

en: Shown when hovering over the menu link.
cs: Zobrazeno při přejetí odkazu menu myší.
