Taxonomy menu form (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Weight
da: Vægt

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu settings
da: Menu

en: Menu link title
da: Titel

en: There was an error saving the menu link.
da: Der opstod en fejl i forsøget på at gemme menu-linket.

en: Not in menu
da: Ikke i menu

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: Available menus
da: Tilgængelige menuer

en: The menus available to place links in for this content type.
da: Menuer som links for denne indholdstype kan placeres i.

en: Default parent item
da: Standard overordnet menupunkt

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
da: Vælg menupunktet som skal være standard ved oprettelse af et nyt link i redigeringsformularen.

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.

en: Taxonomy menu item
da: Taksonomi menupunkt

en: Allowes you to create a menu item on the Taxonomy term add page.
da: Gør det muligt at oprette et menupunkt direkte fra siden hvor du tilføjer termer.
