Taxonomy menu form (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: There was an error saving the menu link.
ja: メニューリンクの保存中にエラーが発生しました。

en: Not in menu
ja: メニューには表示されていません。

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ja: 小さなウエイト番号を持つメニューは大きなウエイト番号を持つメニューよりも前に表示されます。

en: Available menus
ja: 利用可能なメニュー

en: The menus available to place links in for this content type.
ja: このコンテンツタイプ用のリンクとして利用可能なメニュー。

en: Default parent item
ja: デフォルトの親項目

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ja: コンテンツの作成フォームの新規メニューのデフォルトの親になるメニューアイテムを選択。

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。
