Taxonomy menu form (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Parent item
pt: Item superior

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: There was an error saving the menu link.
pt: Ocorreu um erro ao salvar o link do menu.

en: Not in menu
pt: Fora do menu

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pt: Links de menu com pesos menores são exibidos antes de links com pesos maiores.

en: Available menus
pt: Menus disponiveis

en: The menus available to place links in for this content type.
pt: Os menus disponíveis para se colocar links deste tipo de conteúdo.

en: Default parent item
pt: Item superior padrão

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pt: Escolha o item de menu que será o item superior para um novo link no formulário de criação de conteúdo.

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.
