Taxonomy menu form (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Description
ru: Описание

en: Weight
ru: Вес

en: Parent item
ru: Родитель

en: Menu settings
ru: Настройки меню

en: Menu link title
ru: Название ссылки меню

en: There was an error saving the menu link.
ru: Ошибка при сохранении ссылки меню.

en: Not in menu
ru: Не в меню

en: Provide a menu link
ru: Создать ссылку в меню

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ru: Ссылки меню с более легким весом "всплывают" над ссылками более тяжелыми.

en: Available menus
ru: Доступные меню

en: The menus available to place links in for this content type.
ru: Доступные меню для размещения ссылок на данный тип материала.

en: Default parent item
ru: Родительский элемент по умолчанию

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ru: Выберите пункт меню, который будет родителем по умолчанию для новой ссылки в форме создания материала.

en: Shown when hovering over the menu link.
ru: Описание, показываемое при наведении мыши на ссылку меню.
