Taxonomy menu form (7.x-1.1) - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Description
vi: Mô tả

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Parent item
vi: Phần tử cha

en: Menu settings
vi: Thiết lập trình đơn

en: Menu link title
vi: Tiêu đề mục liên kết

en: There was an error saving the menu link.
vi: Có lỗi xảy ra khi đang lưu liên kết menu.

en: Not in menu
vi: Không có trong trình đơn

en: Provide a menu link
vi: Cung cấp một liên kết trên trình đơn

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
vi: Các liên kết có thứ tự lớn sẽ nằm bên dưới các liên kết có thứ tự nhỏ hơn.

en: Available menus
vi: Trình đơn hiện có

en: The menus available to place links in for this content type.
vi: Các trình đơn cho phép kiểu nội dung này sử dụng.

en: Default parent item
vi: Cấp cha mặc định

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
vi: Chọn các liên kết dùng làm cấp cha cho liên kết mới sẽ tạo ra trong mẫu soạn thảo nội dung.

en: Shown when hovering over the menu link.
vi: Được hiển thị khi di chuột lên trên liên kết.
