Taxonomy menu form (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Description
he: תיאור

en: Weight
he: משקל

en: Parent item
he: שורת אב

en: Menu settings
he: הגדרות תפריט

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: There was an error saving the menu link.
he: ארעה שגיאה בשמירת קישור התפריט.

en: Not in menu
he: לא בתפריט

en: Provide a menu link
he: קביעת קישור בתפריט

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
he: קישורי תפריט עם משקל קטן מוצגים לפני קישורים שמשקלם גדול.

en: Available menus
he: תפריטים קיימים

en: The menus available to place links in for this content type.
he: התפריטים שיהיו זמינים להוספת קישורים מתוך טופס העריכה.

en: Default parent item
he: ברירת מחדל לפריט אב

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
he: בחרו תפריט או קישור שכברירת מחדל יהוו פריט אב לקישורים חדשים בטופס העריכה.

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.
