Taxonomy Proportion (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Fields
it: Campi

en: N/A
it: N/D

en: Check boxes/radio buttons
it: Caselle/pulsanti di opzione

en: Autocomplete term widget (tagging)
it: Widget di autocompletamento per i termini (tagging)

en: Taxonomy field @field_name not found.
it: Il campo tassonomia @field non esiste.
