Taxonomy Proportion (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Fields
de: Felder

en: N/A
de: n. v.

en: Check boxes/radio buttons
de: Kontrollkästchen/Optionsfelder

en: Autocomplete term widget (tagging)
de: Element für Taxonomy-Begriffe mit Autovervollständigung (Tagging)

en: Add one more
de: Einen weiteren hinzufügen

en: Taxonomy field @field_name not found.
de: Taxonomie-Feld @field_name nicht gefunden.
