Taxonomy term statistics (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Time
da: Tid

en: User
da: Bruger

en: Referrer
da: Henviser

en: No statistics available.
da: Ingen statistik til rådighed.

en: Track
da: Følg

en: details
da: detaljer

en: About
da: Om

en: 1 read | @count reads
da[0]: 1 visning
da[1]: @count visninger

en: Uses
da: Bruger

en: Total views
da: Totale visninger

en: Views today
da: Visninger i dag

en: Most recent view
da: Seneste visning

en: Today's:
da: I dag:

en: All time:
da: Gennem tiden:

en: Last viewed:
da: Senest læst:

en: Managing logs
da: Håndtér logfiler

en: To enable collection of statistics, the <em>Enable access log</em> checkbox on the <a href="@statistics-settings">Statistics settings page</a> must be checked. The <em>Discard access logs older than</em> setting on the settings page specifies the length of time entries are kept in the log before they are deleted. This setting requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run.
da: For at indsamle statistik skal du markere afkrydsningsfeltet <em>Aktivér tilgangslog</em> under <a href="@statistics-settings">Indstillinger for statistik</a>. Indstillingen <em>Slet loglinjer ældre end</em> bestemmer hvor lang tid loglinjerne gemmes i loggen før de slettes. Denne indstilling kræver at <a href="@cron">cron</a> er korrekt konfigureret.

en: Use Ajax to increment the counter
da: Brug Ajax til at tælle op

en: Perform the count asynchronously after page load rather than during page generation.
da: Udfør optællingen asynkront efter siden er blevet indlæst i stedet for mens den bliver genereret.
