Taxonomy term statistics (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Time
fi: Aika

en: User
fi: Käyttäjä

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: No statistics available.
fi: Tilastoja ei ole saatavilla.

en: Track
fi: Seuranta

en: details
fi: yksityiskohdat

en: About
fi: Tietoja

en: 1 read | @count reads
fi[0]: Luettu kerran
fi[1]: Luettu @count kertaa

en: Uses
fi: Käyttää

en: Total views
fi: Katselukertojen kokonaismäärä

en: Views today
fi: Katsottu tänään

en: Most recent view
fi: Viimeisin katselukerta

en: Today's:
fi: Tämänpäiväiset:

en: All time:
fi: Kaikkiaan:

en: Last viewed:
fi: Viimeksi luettu:

en: Managing logs
fi: Logien ylläpito

en: To enable collection of statistics, the <em>Enable access log</em> checkbox on the <a href="@statistics-settings">Statistics settings page</a> must be checked. The <em>Discard access logs older than</em> setting on the settings page specifies the length of time entries are kept in the log before they are deleted. This setting requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run.
fi: Ottaaksesi käyttöön statistiikkojen keräämisen, klikkaa aktiiviseksi <em>Ota käyttöön pääsylogit</em> valintaruutu <a href="@statistics-settings">statistiikkojen asetussivulla</a>. Sivulta löytyvä asetus <em>Jätä huomiotta logit jotka ovat vanhemmat kuin</em> määrittää kuinka pitkään logimerkinnät säilytetään ennen poistamista. Toimiakseen tämä toiminto vaatii oikein asetetun <a href="@cron">cron ylläpitotoimen</a>.

en: Use Ajax to increment the counter
fi: Käytä Ajaxia laskurin kasvattamiseen

en: Perform the count asynchronously after page load rather than during page generation.
fi: Suorita laskenta epäsynkronisesti sivun lataamisen jälkeen mieluummin kuin sivun luomisen yhteydessä.
