Taxonomy term statistics (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Time
pl: Czas

en: User
pl: Użytkownik

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: No statistics available.
pl: Brak statystyk.

en: Track
pl: Historia

en: details
pl: szczegóły

en: About
pl: O stronie

en: 1 read | @count reads
pl[0]: 1 odsłona
pl[1]: @count odsłony
pl[2]: @count odsłon

en: Uses
pl: Używa

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: Most recent view
pl: Najczęściej odwiedzane

en: Today's:
pl: Dzisiejsze:

en: All time:
pl: Od zawsze:

en: Last viewed:
pl: Ostatnio:

en: Managing logs
pl: Zarządzanie dziennikami

en: To enable collection of statistics, the <em>Enable access log</em> checkbox on the <a href="@statistics-settings">Statistics settings page</a> must be checked. The <em>Discard access logs older than</em> setting on the settings page specifies the length of time entries are kept in the log before they are deleted. This setting requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run.
pl: Aby rozpocząć zbieranie informacji statystycznych należy zaznaczyć opcję <em>Włącz dziennik odwiedzin </em> na <a href="@statistics-settings">stronie zarządzania statystyką</a>. Ustawienie <em>Usuń wpisy w dzienniku starsze niż</em> na tej samej stronie określa jak długo informacje mają być przechowywane. Poprawne działanie tego ustawienia jest uzależnione od właściwego działania <a href="@cron">zadań demona cron</a>.
