Taxonomy Tools (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: view
fr: voir

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Add term
fr: Ajouter un terme

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: redirect
fr: rediriger

en: Redirect
fr: Rediriger

en: Order
fr: Ordre

en: Level
fr: Niveau

en: Do nothing
fr: Ne rien faire

en: Delete terms
fr: Supprimer des termes

en: change
fr: modifier

en: Select
fr: Sélectionner

en: Copy
fr: Copier

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fr: Le chemin '@link_path' est invalide ou vous n'êtes pas autorisé à y accéder.

en: copy
fr: copier

en: All nodes
fr: Tous les nœuds

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: Save order
fr: Enregistrer l'ordre

en: Weight for added term
fr: Poids du terme ajouté
