Taxonomy Tools (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Administration
oc: Administracion

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: Custom
oc: Personalizat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Redirect
oc: Redirigir

en: Order
oc: Òrdre

en: Level
oc: Nivèl

en: Select
oc: Seleccionar

en: Copy
oc: Copiar

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
oc: La ruta '@link_path' es pas valida o no i teniu accès.

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: Save order
oc: Desa l'ordre

en: Structure
oc: Estructura

en: Weight for added term
oc: Pes pel tèrme apondut
