Taxonomy Tools (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Home
uk: Головна

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: view
uk: переглянути

en: Overview
uk: Огляд

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Add term
uk: Додати термін

en: Custom
uk: Власний

en: Vocabulary
uk: Словник

en: redirect
uk: Переадресація

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Order
uk: Послідовність

en: Level
uk: Рівень

en: Do nothing
uk: Нічого не робити

en: Delete terms
uk: Видалити терміни

en: Are you sure you want to delete the selected terms?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити обрані терміни?

en: change
uk: зміна

en: Select
uk: Вибір

en: Copy
uk: Копіювати

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
uk: Шлях '@link_path' або некоректний, або відсутній доступ до нього.

en: copy
uk: копія

en: All nodes
uk: Всі матеріали

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Save order
uk: Зберегти послідовність

en: Structure
uk: Структура

en: Weight for added term
uk: Вага для доданого терміна

en: Subtree
uk: Піддерево
