Taxonomy Tools (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Order
bn: ক্রম

en: Structure
bn: গঠন
