Taxonomy Tools (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Administration
id: Administrasi

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: view
id: tampilan

en: Overview
id: Sekilas

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Add term
id: Tambah istilah

en: Custom
id: Tersuai

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Order
id: Urutan

en: Select
id: Pilih

en: Copy
id: Salin

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
id: Path '@link_path' tidak benar atau mungkin anda tidak dibolehkan mengakses.

en: User roles
id: Peran pengguna

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Taxonomy Term
id: Istilah Taksonomi

en: Structure
id: Struktur

en: Weight for added term
id: Bobot untuk tambahan termin

en: Publish taxonomy term
id: Publikasikan istilah taksonomi

en: Unpublish taxonomy term
id: Tidak mempublikasikan istilah taksonomi
