Taxonomy Tools (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: view
hi: देखें

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Add term
hi: पद जोडें

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Order
hi: क्रम

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hi: '@link_path' पाथ या अमान्य है या आप इसका अभिगमन नहीं कर सकते|

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: Structure
hi: ढांचा

en: Weight for added term
hi: जोड़े गए पद के लिए वजन
