Taxonomy Tools (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: view
hu: megtekintés

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Custom
hu: Egyéni

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: redirect
hu: átirányítás

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Order
hu: Rendelés

en: Level
hu: Szint

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Delete terms
hu: Kifejezések törlése

en: change
hu: változtat

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Copy
hu: Másolás

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: „@link_path” útvonal érvénytelen, vagy nincs megfelelő jogosultság az eléréséhez.

en: copy
hu: másolás

en: All nodes
hu: Minden tartalom

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Save order
hu: Sorrend mentése

en: Taxonomy Term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Structure
hu: Felépítés

en: Weight for added term
hu: Hozzáadott kifejezés súlya

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése
