Taxonomy Tools (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Administration
nl: Beheer

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: view
nl: weergeven

en: Overview
nl: Overzicht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: redirect
nl: omleiden

en: Redirect
nl: Doorverwijzen

en: Order
nl: Volgorde

en: Level
nl: Niveau

en: Do nothing
nl: Niets doen

en: Delete terms
nl: Termen verwijderen

en: change
nl: wijzigen

en: Select
nl: Selecteren

en: Copy
nl: Kopieren

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
nl: Het pad '@link_path' is ongeldig of u heeft er geen toegang toe.

en: copy
nl: kopieer

en: All nodes
nl: Alle nodes

en: User roles
nl: Gebruikersrollen

en: Save order
nl: Volgorde bewaren

en: Taxonomy Term
nl: Taxonomieterm

en: Structure
nl: Structuur

en: Weight for added term
nl: Gewicht voor toegevoegde term

en: Publish taxonomy term
nl: Taxonomieterm publiceren

en: Unpublish taxonomy term
nl: Taxonomieterm depubliceren
