Taxonomy Tools (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Administration
tr: Yönetim

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: view
tr: görüntüle

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Add term
tr: Terim ekle

en: Custom
tr: Özel

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Order
tr: Sıralama

en: Level
tr: Seviye

en: change
tr: değiştir

en: Select
tr: Seç

en: Copy
tr: Kopyala

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
tr: '@link_path' yolu geçeriz ya da gerekli erişim izniniz yok.

en: copy
tr: kopya

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: Taxonomy Term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Structure
tr: Yapı

en: Weight for added term
tr: Eklenen terimin ağırlığı

en: Publish taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimini yayımla

en: Unpublish taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimini yayından kaldır
