Taxonomy Tools (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Administration
fa: مدیریت

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: view
fa: مشاهده

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Add term
fa: افزودن واژه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: redirect
fa: هدایت

en: Order
fa: سفارش

en: Level
fa: سطح

en: change
fa: تغییر

en: Select
fa: انتخاب

en: Copy
fa: کپی

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fa: مسیر '@link_path' نامعتبر است یا شما اجازه دسترسی به آن را ندارید.

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Save order
fa: ترتیب ذخیره

en: Structure
fa: ساختار

en: Weight for added term
fa: وزن واژه افزوده شده
