Taxonomy Tools (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Administration
it: Amministrazione

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: view
it: mostra

en: Overview
it: Panoramica

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Add term
it: Aggiungi termine

en: Custom
it: Personalizzato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Order
it: Ordina

en: Level
it: Livello

en: Do nothing
it: Non fare niente

en: change
it: cambia

en: Select
it: Scegliere

en: Copy
it: Copia

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
it: Il percorso '@link_path' non è valido o non si hanno i requisiti d'accesso per visualizzarlo.

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: Taxonomy Term
it: Termine della tassonomia

en: Structure
it: Struttura

en: Weight for added term
it: Peso per il termine aggiunto
