Taxonomy Tools (7.x-1.4) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: view
ku: پیشاندان

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Link
ku: بەستەر

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Add term
ku: زیادکردنی واژە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Order
ku: ڕیز

en: Save order
ku: پاشەکەوتکردنی ڕیز

en: Structure
ku: پێکهاتە

en: Weight for added term
ku: سەنگ بۆ واژەی زیادکراو
