Taxonomy Tools (7.x-1.4) - en to ca translation catalogue (31 entries)

en: Home
ca: Inici

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Administration
ca: Administració

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: view
ca: mostra

en: Overview
ca: Resum

en: Link
ca: Enllaç

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: redirect
ca: redirigir

en: Order
ca: Ordre

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Delete terms
ca: Suprimeix termes

en: change
ca: canvi

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Copy
ca: Copia

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ca: La ruta '@link_path' no és vàlida o no hi teniu accés.

en: User roles
ca: Rols de l'usuari

en: Save order
ca: Desa l'ordre

en: Taxonomy Term
ca: Terme de la taxonomia

en: Structure
ca: Estructura

en: Weight for added term
ca: Pes pel terme afegit

en: Unpublish taxonomy term
ca: Retira el terme de taxonomia
