Taxonomy Tools (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Home
pt: Início

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Administration
pt: Administração

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: view
pt: ver

en: Overview
pt: Vista global

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Vocabularies
pt: Vocabulários

en: Add term
pt: Adicionar termo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: redirect
pt: redirecionamento

en: Redirect
pt: Redirecionamento

en: Order
pt: Ordem

en: Level
pt: Nível

en: Delete terms
pt: Excluir termos

en: change
pt: alterar

en: Select
pt: Selecionar

en: Copy
pt: Copiar

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho '@link_path' é inválido ou você não tem acesso ao mesmo.

en: All nodes
pt: Todos os nós

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: Save order
pt: Guardar ordem

en: Structure
pt: Estrutura

en: Weight for added term
pt: Peso para o termo adicionado
