TB Halloween (7.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: delete
fil: tanggalin

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: No
fil: Hindi

en: Message
fil: Mensahe

en: edit
fil: wastuhin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Path
fil: Landas
