TB Simply Starter (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Install profile
pt: Perfil de instalação

en: Configure site
pt: Configurar o sítio

en: @drupal installation complete
pt: A instalação do @drupal está terminada

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
pt: Realizaram-se todas as modificações necessárias a %dir e %file, pelo que deve-lhes retirar as permissões de escrita para evitar riscos de segurança. Se não está seguro de como o fazer, consulte o <a href="@handbook_url">manual</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pt: Parabéns, instalou o @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
pt: Reveja as mensagens acima antes de visitar <a href="@url">o seu novo site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
pt: <a href="@url">Visite o seu novo site</a>.
