TB Simply Starter (7.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Install profile
ar: لاحة التركيب

en: Configure site
ar: ضبط الموقع

en: @drupal installation complete
ar: اكتمل تركيب @drupal

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
ar: تمت كل التغييرات المطلوبة على %dir و %file، لذا يُمكنك الآن إزالة صلاحيات الكتابة منهم لتفادي الأخطار الأمنية. إذا لم تكن متأكداً كيف تفعل ذلك، راجع <a href="@handbook_url">كتيب الاستخدام</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ar: هنيئا، لقد قمت بتثبيت @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ar: من فضلك راجع الرسائل أعلاه قبل التوجه إلى <a href="@url">موقعك الجديد</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ar: <a href="@url">زيارة موقعك الجديد</a>.
