TB Simply Starter (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Install profile
fr: Profil d'installation

en: Configure site
fr: Configurer le site

en: @drupal installation complete
fr: Installation de @drupal terminée

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
fr: Tous les changements nécessaires à %dir et %file ont été effectués, vous devriez donc en retirer les permissions d'écriture afin d'éviter les risques de sécurité. Si vous n'êtes pas sûr de savoir comme faire, merci de consulter le <a href="@handbook_url">manuel en ligne</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
fr: Félicitations, vous avez installé @drupal !

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fr: Merci de lire les messages suivants avant de visiter <a href="@url">votre nouveau site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
fr: <a href="@url">Visitez votre nouveau site</a>.
