TB Simply Starter (7.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Install profile
hi: प्रोफ़ाइल स्थापित करें

en: Configure site
hi: साईट विन्यास

en: @drupal installation complete
hi: @drupal स्थापना संपन्न

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
hi: %dir और %file में सभी आवश्यक परिवर्तन कर दिए गए है , इसलिए अब आपको सुरक्षा जोखिम से बचने के लिए इनमे से लिखने की अनुमति को हटाने देनी चाहिए । अगर आप नहीं जानते की यह कैसे किया जाता है तो <a href="@handbook_url"> ऑनलाइन  विवरण पुस्तिका</a>. को पढ़ें ।

en: Congratulations, you installed @drupal!
hi: बधाई हो, आपने @drupal को स्थापित कर लिया !

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hi: <a href="@url">अपनी नई साइट पर जाएँ </a>
