TB Simply Starter (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Install profile
pt: Perfil de instalação

en: Configure site
pt: Configurar o site

en: @drupal installation complete
pt: Instalação do @drupal completa

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
pt: Todas as alterações necessárias para %dir e %file foram feitas, portanto você deve remover as permissões de escritva para eles a fim de evitar riscos de segurança. Se você não tem certeza de como fazer, consulte o <a href="@handbook_url">manual online</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pt: Parabéns, você instalou o @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
pt: Leia as mensagens acima novamente antes de visitar <a href="@url">seu novo site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
pt: <a href="@url">Visite seu novo site</a>.
