TB Simply Starter (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Install profile
tr: Kurulum profili

en: Configure site
tr: Siteyi yapılandır

en: @drupal installation complete
tr: @drupal kurulumu tamamlandı

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
tr: %dir dizinine ve %file dosyasına gerekli bütün değişiklikler yapıldı, o yüzden güvenlik risklerinden kaçınmak için yazma izinlerini kaldırmalısınız. Eğer bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, <a href="@handbook_url">çevrim içi el kitabı</a>na bakın.

en: Congratulations, you installed @drupal!
tr: Tebrikler, @drupal'ı yüklediniz!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
tr: <a href="@url">Yeni sitenizi</a> ziyaret etmeden önce yukarıdaki iletileri gözden geçirin.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
tr: <a href="@url">Sitenizi ziyaret edin</a>.
