TEDx installation profile (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (35 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Content
oc: Contengut

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: more
oc: mai

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Help
oc: Ajuda

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Sort by
oc: Triar per

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Topic
oc: Subjècte

en: author
oc: autor

en: Sidebar
oc: Barra laterala

en: News
oc: Novèlas

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Apply
oc: Aplicar

en: Information
oc: Informacions

en: Offset
oc: Decalatge

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Only in admin section
oc: Unicament dins l'administracion

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.

en: Master
oc: Maître
