TEDx installation profile (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Features
ro: Caracteristici

en: Topic
ro: Subiect

en: author
ro: autor

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Apply
ro: Aplică

en: Information
ro: Informații

en: Offset
ro: Decalaj

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Text formats
ro: Formate de text

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Primary menu
ro: Meniu principal
