TEDx installation profile (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Read more
sv: Läs mer

en: more
sv: mer

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Help
sv: Hjälp

en: Upload image
sv: Ladda upp bild

en: Page
sv: Sida

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Display breadcrumb
sv: Visa länkstig

en: Features
sv: Funktioner

en: Topic
sv: Ämne

en: author
sv: författare

en: Sidebar
sv: Sidospalt

en: You are here
sv: Du är här

en: Apply
sv: Applicera

en: Offset
sv: Kompensera

en: Speaker
sv: Talare

en: Path to image
sv: Sökväg till bild

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Rebuild theme registry on every page.
sv: Bygg om temats register på varje sida.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
sv: Det kan vara väldigt användbart att <a href="!link">bygga om temats register</a> under utvecklingen av temat. VARNING: Detta slöar ned prestandan oerhört och måste stängas av på en producerande webbplats.

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Text formats
sv: Textformat

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Primary menu
sv: Primär meny
