TEDx installation profile (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Read more
cs: Číst dál

en: more
cs: více

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Search
cs: Hledat

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Help
cs: Nápověda

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
cs: Přidat oddělovač na konec drobečkové navigace

en: Topic
cs: Téma

en: author
cs: autor

en: You are here
cs: Jste zde

en: Apply
cs: Použít

en: Information
cs: Informace

en: Offset
cs: Posun

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
cs: Užitečné, když drobečková navigace není umístěna těsně před názvem.

en: Videos
cs: Videa

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: <em>Hlavní</em> menu na mnoha stránkách zobrazuje hlavní sekce stránek a často se nachází v horní navigační liště.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
