TEDx installation profile (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: more
hi: और भी

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Help
hi: मदद

en: Upload image
hi: तस्वीर डालिये

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Topic
hi: विषय

en: author
hi: लेखक

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Video
hi: वीडियो

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Apply
hi: लागू करें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
