TEDx installation profile (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Read more
it: Leggi tutto

en: more
it: altro

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Help
it: Aiuto

en: Upload image
it: Upload immagine

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Features
it: Funzionalità

en: Topic
it: Argomento

en: author
it: autore

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Apply
it: Applica

en: Information
it: Informazioni

en: Offset
it: Scostamento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
it: Solo testo. Non dimenticare di includere gli spazi.

en: Videos
it: Video

en: Main menu
it: Menu principale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Text formats
it: Formati del testo

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.

en: Master
it: Principale
