TEDx installation profile (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Read more
uk: Читати далі

en: more
uk: ще

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Help
uk: Довідка

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Breadcrumb settings
uk: Налаштування рядка навіґації

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Features
uk: Властивості

en: Topic
uk: Тема

en: author
uk: автор

en: Sidebar
uk: Панель

en: Video
uk: Відео

en: News
uk: Новини

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Apply
uk: Застосувати

en: Information
uk: Відомості

en: Offset
uk: Зміщення

en: Speaker
uk: Доповідач

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Only in admin section
uk: Тільки в адміністративному розділі

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
uk: Тільки текст. Не забудьте додати пробіли.

en: Videos
uk: Відео

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Text formats
uk: Текстові формати

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Speakers
uk: Гучномовці

en: Primary menu
uk: Первинне меню
