TEDx installation profile (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: more
ar: المزيد

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: Upload image
ar: ارفع صورة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Features
ar: الخصائص

en: Topic
ar: المناقشة

en: author
ar: مؤلف

en: Video
ar: فيديو

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Apply
ar: تطبيق

en: Information
ar: معلومات

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Text formats
ar: تنسيقات النص

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
